9 причин, чому вам обов’язково потрібно їсти кавун

А ви знаєте, що кавун – не тільки смачна літня ягода, а ще й володіє багатьма корисними властивостями. А якими саме, ми розповімо далі.

Кавун – дуже смачний, чудово освіжаючий фрукт. Стакан нарізаного шматочками кавуна – це всього 46 кал. У ньому багато вітамінів А і С, а також інших цінних речовин.

Кавун і його 9 корисних властивостей

1. Кавун сприяє гідратації організму

Вода – основне джерело поповнення рідини в організмі. Продукти з високим вмістом води також сприяють боротьбі з зневодненням організму. Кавун – це 90% води. Більш того, саме тому кавун дає нам швидке насичення. Вода в поєднанні з клітковиною забезпечує необхідний обсяг їжі без зайвих калорій.

2. Кавун – джерело цінних рослинних сполук

Відома низька калорійність кавуна, яка навіть нижче калорійності ягід. Але одночасно ця ягода містить життєво важливі мінерали і вітаміни.  Вітамін С в 1 склянці кавуна (154 г) складає 21% денної норми. Вміст вітаміну А в 1 склянці кавуна – це 18% добової потреби людини. Кавун багатий на магній, калій, вітаміни В 1 , В 5 , В 6 , каротиноїди, а також таку важливу амінокислоту, як цитрулін. Антиоксидантний комплекс кавуна Вітамін С забезпечує захист клітин від шкідливого впливу, який чинять вільні радикали. Каротиноїди – група рослинних компонентів, які є потужними антиканцерогенними. Лікопен уповільнює процеси старіння, нормалізує жировий обмін, сприяє кровотворенню і травленню, профілактиці багатьох хронічних хвороб. Кукурбітацин Е має антиоксидантну та протизапальну дію.

3. Кавун в профілактиці онкологічних захворювань

Вчені встановили, що лікопен і деякі інші речовини, що містяться в кавуні, надають протиракову дію. Так, лікопен знижує ризик розвитку декількох видів раку, але особливо його протираковий ефект проявляється при онкологічних захворюваннях органів травлення.  Виявлено механізм протиракової дії лікопену, який полягає в тому, що знижується інсуліноподібний фактор росту (ІФР), білка, схожого на інсулін. ІФР грає істотну роль в розвитку раку. Його підвищений показник свідчить про активне зростання ракових клітин.  Кукурбітацин Е згідно з результатами численних досліджень здатний пригнічувати ріст злоякісних утворень.

4. Кавун допомагає зберегти серце здоровим і знижує тиск

Кілька нутрієнтів кавуна мають особливо важливе значення для здоров’я серця. Так, доведено, що лікопен попереджає пошкодження клітин в результаті окисного стресу. Лікопен також зменшує звуження просвіту і потовщення стінок артерій. Амінокислота цитрулін, підвищуючи рівень оксиду азоту, має судинорозширювальну дію, що в свою чергу знижує рівень артеріального тиску. Вітаміни А, С, і В 6 , магній і калій, якими багатий кавун, також благотворно впливають на серце.

5. Протизапальні властивості кавуна

Запалення відіграє ключову роль у розвитку хронічних хвороб. Завдяки вмісту лікопену і вітаміну С, вживання кавуна надає протизапальний ефект. Це підтверджено в процесі експерименту на лабораторних щурах, яких годували порошком кавуна для зменшення шкідливого впливу на їх організм хворого раціону. Після закінчення дослідження виявлено, що рівень С-реактивного білка, показника активності запального процесу, був нижче в порівнянні з контрольною групою.  В іншому дослідженні добровольці вживали томатний сік, багатий ликопеном і вітаміном С. В результаті, клінічні індикатори запального процесу знизилися, а вміст антиоксидантів збільшилася. Лікопен також необхідний і для мозку, з огляду на його нейропротекторного дії. Зокрема, він уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера і її подальше прогресування.

6. Користь кавуна для очей

Лікопен міститься в деяких ділянках очей, де він оберігає око від шкідливого впливу оксидативного стресу і запалення.  Кавун сприяє профілактиці дистрофії жовтої плями, дуже поширеного захворювання очей у людей старшого віку. При цьому захворюванні велика загроза повної втрати зору.

7. Кавун полегшує хворобливість м’язів

Таку властивість має цитрулін, причому науково доведено, що його біодоступність зростає, якщо він міститься в соці кавуна. В одному з досліджень спортсмени отримували звичайний кавуновий сік і кавуновий сік, змішаний з цитруліном. Обидва напої зменшували хворобливість м’язів і відновлювали нормальний пульс швидше, ніж при використанні тільки самої амінокислоти. Що стосується підвищення фізичної витривалості, така здатність цитруллина поки не знайшла наукового підтвердження.

8. Кавун покращує стан шкіри і волосся

Два вітаміни, А і С, необхідні для того, щоб волосся було здоровим. Вітамін С сприяє виробленню колагену, білка, який надає вашій шкірі і волоссю еластичність.  Вітамін А також важливий в догляді за шкірою, так як він регенерує клітини шкіри. Дефіцит вітаміну А робить шкіру сухою, і вона починає лущитися. Лікопен разом з бета-каротином захищають вашу шкіру від впливу сонячних променів.

9. Кавун нормалізує травлення

Кавун містить багато води і харчових волокон. Обидва компоненти – гарантія гарного травлення. Клітковина формує стілець, тоді як вода забезпечує хорошу перистальтику кишечника.

Кавун забезпечить організм запасом цінних поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Так що не пропустіть сезон кавунів. Він не за горами! Подбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких!

9 причин, чому вам обов’язково потрібно їсти кавун