“Это Россия, детка! Привыкайте!”: Окупанти отруюють кримське село

2

Підприємство не працювало впродовж 10 років, після окупації росіяни передали його голові компанії “БК-Термінал” Андрію Хорошилову. Його запустили, щоб напряму постачати паливно-мастильні матеріали для техніки, яка будує автодорогу Таврида, передають Патріоти України з посиланням на КримSOS.

Нафтопродукти почали приймати у 2016 році, тоді і почали модернізувати підприємство та будувати зливо-наливну естакаду. Через це збільшилась і кількість парів бітуму і нафти, що потрапляють в навколишнє середовище.

З часом в селі з’явилося невдоволення станом речей. Люди скаржилися на постійні головні болі, гіркоту в роті, загострення алергії, утруднення дихання, болі в животі, отруєння. Біля нафтобази сталий сморід бітуму, сірководню і мазуту, на вікнах будинків утворюється дивний наліт, що важко змивається.

Однак окупант Хорошилов не бачить в цьому проблеми. Заявив, що в Леніно “свіжо і добре”.


“Спочатку нафтосховище було побудоване з порушеннями. Так, якщо раніше санітарна зона об’єкта становила радіус в 100 метрів, то за новим генпланом селища міського типу Леніне від 2019 року – це вже 500 метрів. При цьому, житлові будинки розташовані в радіусі 110 метрів, хлібоприймальний пункт – в 50 метрах, лікарня в 250 метрах, залізничний вокзал – 400 метрів. По суті, небезпечне виробництво розташоване в центрі селища. У зоні ризику знаходяться більш як 1000 чоловік. Місцеві жителі спочатку звернулися до депутата Держдуми Костянтина Бахарєва. Той, у свою чергу, провів зустріч з Хорошиловим, але конкретних результатів вона не принесла”, – пишуть у КримSOS.

Окупанти провели зустріч з жителями села, однак натякнули на те, що їм важливіша робота виробництва, ніж вони. “Необхідно вирішити екологічну проблему без шкоди для виробництва, тому, що це виробництво потрібне і безпосередньо пов’язане з реалізацією федеральної цільової програми”, – каже Костянтин Бахарєв.

Тим часом лікарі констатують збільшення кількості звернень до них.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!