Краще не робіть так — ви станете щасливішими, якщо позбудетеся від цих звичок

Ніколи не пізно позбутися старих звичок!

Всі люди хочуть бути щасливими. Ми читаємо книги, дивимося фільми, навіть записуємося на майстер-класи, щоб навчитися цьому. Але чому цього не завжди достатньо?

Психолог Нік Виньялл вважає, що потрібно для початку позбутися того, що робить вас нещасними. Насправді є багато речей, які ми робимо не так. І, якщо ви підкорегуєте їх, то відразу відчуєте зміни в житті, інформує Ukr.Media.

Що ж саботує наше щастя? Як не банально, але це наші звички. Багато з них тягнуться з самого дитинства. І рік за роком вони шкодять нам і нашому успіху.

Ось 6 звичок, від яких вам треба позбутися, щоб знайти щастя:

Ви турбуєтеся про майбутнє і про те, що думають про вас інші люди

Занепокоєння дає нам ілюзію контролю. За допомогою цієї звички наш розум намагається вирішити проблему, яка не може бути вирішена, або насправді і не є проблемою. Також вона створює видимість «активності». Ми не відчуваємо себе марними, адже хоча б щось намагаємося зробити.

Ми ненавидимо безпорадність. Але поглянемо правді в обличчя. Іноді ми безпорадні. Так, щось жахливе може трапитися з вами, або людьми, які вам небайдужі. Але ж ви не екстрасенс. Ви не знаєте, що буде далі. Турбуватися про це заперечувати реальність і вимагати, щоб вона була такою, як вам хочеться.

Чи приносить вам користь ваша тривога? Навряд чи. Визнайте, що у вас є ця звичка. І постарайтеся позбавитися від неї.

Ви пригнічуєте свої почуття на публіці

Сумувати на публіці вважається неприйнятним з соціальної точки зору, якщо тільки це не похорон (тоді ви можете трохи поплакати). Ми всі з дитинства вчилися контролювати себе і маскувати свої емоції, тому що думали, що їх показувати непристойно. Найдивніше, що ми приховуємо їх навіть від найближчих людей.

Але не відстороняйтеся від них. Вам потрібна підтримка. Вам потрібно хтось, хто побачить, як вам нелегко, і обійме вас. Ця людина може вислухати вас або просто помовчати. Навіть від цього вам стане набагато легше.

Ви не відстоюєте свої інтереси і пливете за течією

Більшості людей не подобаються конфлікти. Але це тому, що вони не знають, що з них можна отримати багато корисного. Нікому не хочеться справдяти враження грубої і агресивної людини. Тому за замовчуванням ми не відстоюємо свою думку і просто мовчимо. Але ж у конфліктах не тільки кричать і лаються. У них можна проявити наполегливість.

Впевненість у собі означає відстоювання своїх власних бажань, потреб і цінностей. Завдяки їй ви зможете підвищити самооцінку, навчитися говорити «ні» і вимагати до себе повагу, якої заслуговуєте. Впевненість у собі — це навичка, якій може навчитися кожен. Але потрібно лише почати щось для цього робити.

Ви різко і грубо розмовляєте з самим собою

У всіх нас є внутрішній голос. Ми радимося з ним, що надіти або що думає про нашу зачіску колега по роботі. Але найчастіше у своїй голові ми ведемо не найприємніші розмови. Ми лаємо себе, критикуємо і навіть ображаємо.

Подумайте: якби ви розмовляли з іншими людьми так само, як розмовляєте самі з собою, у вас, ймовірно, не було б ні роботи, ні друзів. Проблема в тому, що нас з дитинства вчили бути жорсткими стосовно себе. Чому? Це була мотивація і кращий спосіб змусити себе бути дисциплінованим і добиватися мети.

Іронія в тому, що ви досягаєте чого-небудь не з-за такої самокритики і «самоїдства». А завдяки вашим навичкам, талантам і т. д. Більше того, такі розмови з самим собою змушують вас відчувати себе жахливо. Може бути, настав час змінити цю модель поведінки?

Ви намагаєтеся впоратися зі стресом

У вас хронічний стрес, і вам кажуть, що вам потрібно впоратися з ним? Це — жахливе рішення проблеми. Тому, що це лише лікує симптоми, а не основну «хворобу». Управління стресом — лейкопластир. Вам потрібно усунути первісну причину стресу (стресора), а не свої почуття і відчуття (вашу реакцію на нього).

Наприклад, якщо ви постійно відчуваєте його на роботі, ви, звичайно, можете зробити дихальні вправи. Ваш рівень стресу трохи знизиться на деякий час. Але це не змінить того факту, що ви берете на себе забагато і не вмієте говорити «ні». Іншими словами, стрес на роботі — це посланець. Він намагається сказати вам, що те, як ви працюєте, неправильно.

Психолог Нік Виньялл не применшує достоїнств медитації. Але він просить не зациклюватися на нашій реакції на стрес. Найголовніше — це зрозуміти, чому він виник, і вирішити головну проблему.

Ви беззастережно вірите своїм думкам

Що такого особливого в ваших думках? Серйозно. Чому ви приділяєте так багато уваги тому, що приходить вам в голову? Наприклад, ви думаєте, що колега вважає вас ледачим. І що? Хіба думка про це робить цю заяву більш вагомою? Та й хто взагалі знає точно, що про вас думають інші? Ви ж не запитали про це прямо.

Задумайтеся, як багато разів ви страждали від цієї звички. Ви «гризли» себе і мучилися через надумане. Пам’ятайте: ваші думки не особливі. Розвивайте в собі скептицизм. Так, вони будуть з’являтися у вашій голові. Але не звертайте на них пильної уваги. Адже, якщо ви будете це робити, ви будете провокувати розум створювати ще більше згубних ідей у своїй голові.

Краще не робіть так — ви станете щасливішими, якщо позбудетеся від цих звичок