Ми купили просторий будинок і запросили рідню порадіти разом з нами. А от моїй мамі нічого не сподобалося, вона закотила нам скандал, сказала, що я невдячна дочка – у нас, виявляється, були гроші, а ми не дали їй на поїздку до Франції

Я вийшла заміж за Семене з великої любові і це було не тільки з мого боку, але і з боку мого чоловіка теж. У чоловіка була однокімнатна квартира, так що після весілля у нас житлове питання було вирішене. Зі свекрухою у нас склалися дуже добрі стосунки, вона мені і зараз допомагає порадами, за що я їй дуже вдячна. А ось моя мама зовсім навпаки: коли вона дізналася, скільки заробляємо мій чоловік і я, то вона у мене просити гроші на всілякі дурниці.

Я допомагала своїй мамі, але у неї запити росли не по днях, а по годинах, вона стала вимагати звіти про наші з чоловіком витрати. Ми з чоловіком почали замислюватися про дітей і вирішили, що купимо великий будинок, тому що ми планували трьох.

Ми вирішили, що будемо відкладати гроші на покупку будинку – ми не хотіли брати кредит. Ми моїй мамі не сказали про свої плани, про них знала тільки свекруха і вона вирішила нам допомогти. У неї були відкладені гроші і вона нам їх дала на будинок.

Ми підібрали дуже хороший будинок – великий, просторий, він продавався частково з меблями. Купили і вирішили, що ми запросимо своїх рідних до нас в гості, нехай подивляться на наше нове житло. Свекруха дуже зраділа такому придбанню, та й будинок їй дуже сподобався. А от моїй мамі нічого не сподобалося, вона закотила нам скандал, сказала, що я невдячна дочка – у нас, виявляється, були гроші, а ми не дали їй на поїздку до Франції. Вона там ніколи не була і хотіла побувати.

Загалом, ми такі погані діти, подумали тільки про себе, а вона так хотіла. А ми позбавили її мрії. І тоді моя свекруха їй сказала: «Знаєш, свахо, якщо ти хотіла поїхати відпочити, то треба було тобі самій про це думати, а не вимагати від дітей, щоб вони задовольняли твої примхи. Крім тебе у них є вони самі, і вони теж хочуть почати будувати своє життя – без тебе і без мене. Це їхнє життя і їм вирішувати, що і кому і скільки дати. А ти, замість того, щоб порадіти і допомогти дітям, думаєш тільки про себе. Тобі має бути соромно”.

Моя мама не звикла, щоб її вичитують, як першокласницю, вона встала і пішла. Мені було дуже прикро, адже я допомагала їй всім, чим могла, а якщо я вирішила зробити щось для своєї сім’ї, то, на її думку, я вчинила погано. Чоловік зі свекрухою мене заспокоювали, але мені все одно було дуже образливо.

Минуло два роки, мама зі мною не спілкується, ходить і всім розповідає, що я погана дочка, що вона живе впроголодь – це при її-то пенсії! До речі, живе вона одна. Я не стала звертати уваги на всі мамині витівки – все сподівалася, що вона зрозуміє, що це моє життя, і я його буду будувати так, як вважатиму за потрібне для своєї сім’ї.

Незабаром я завагітніла, нашому щастю не було меж. Я зателефонувала мамі і хотіла, щоб вона пораділа, але вона мене навіть не вислухала, а кинула трубку. Небеса послали нам дівчинку, ми з чоловіком та свекрухою були щасливі, а моя мама навіть знати про це не захотіла. Через рік додався і синочок. Весь цей час поруч зі мною перебувала свекруха, а моя мама, коли я її випадково зустріла в супермаркеті, навіть не привіталася зі мною, зробила вигляд, що вона мене не знає.

З тих пір, як я перестала спілкуватися з мамою, минуло 15 років. І ось одного разу до нас в будинок подзвонили, коли я відкрила, то на порозі стояла моя мама. Вона плакала і просила у мене вибачення. Я, звичайно ж, її пробачила, адже це моя мама, рідна, і батьків не вибирають. Зараз у нас все добре, мама ладнає і з чоловіком, і з моєї свекрухою, і з моїми дітьми. У нас зараз в будинку тиша і благодать.

Ми купили просторий будинок і запросили рідню порадіти разом з нами. А от моїй мамі нічого не сподобалося, вона закотила нам скандал, сказала, що я невдячна дочка – у нас, виявляється, були гроші, а ми не дали їй на поїздку до Франції