Путін незаконно прибув в окупований Крим

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін незаконно прибув до окупованої Керчі. Мінреінтеграціі повідомляє, що його не запрошували, МЗС України висловив протест.

Путін прибув до Керчі для участі в закладці кораблів ВМФ Росії, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на «Крим.Реалії».

Захід відбувається на суднобудівному заводі «Залив». Путін поспілкувався з суднобудівниками і зв’язався по телемосту з російськими суднобудівними комплексами — «Севмашем» у Северодвінську і «Північної верф’ю» в Санкт-Петербурзі.

Путін не отримував від України запрошення відвідати Крим, тому його приїзд — це порушення, заявили в Мінреінтеграціі.

«Попри тимчасову окупацію, Кримський півострів є територією України. Є відповідні процедури і протоколи, згідно з якими організовуються візити посадових осіб іноземних держав на територію інших держав. Зокрема, такий протокол передбачає запрошення з боку України. Президента РФ ніхто не запрошував відвідати наш півострів», — повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з візитом.

«МЗС України неодноразово підкреслювало і продовжує дотримуватися принципової позиції про неприпустимість неузгоджених з українською стороною відвідувань російськими посадовими особами території України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь», — сказано в заяві міністерства.

Востаннє перед цим Путін був на окупованому півострові 18 березня.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3209136

Путін незаконно прибув в окупований Крим