Що буде з тими, хто щодня з’їдає одне куряче яйце

Їсти курячі яйця кожен день – хороший спосіб стати здоровішими. Дізнайтеся, що зміниться у вашому організмі, якщо ви будете регулярно вживати цей продукт.

Перше, що спадає на думку: нас же весь час попереджали, що це занадто велике навантаження для печінки. У яйцях так багато небезпечного холестерину … Та ще й сальмонельоз від них підхопити можна? Виявляється, насправді все набагато оптимістичніше, і з кількох причин курячі яйця варто включити в своє щоденне меню.

1. Яйце – недороге джерело відмінного білка

Хороші новини: білок курячих яєць засвоюється нашим організмом практично повністю: на 98 відсотків. Це дозволяє підтримувати оптимальну м’язову масу. При цьому калорійність його зовсім не висока: приблизно 50 ккал на 100 грамів …

Крім того, вживання яєчного білка знижує надмірний апетит (як порахували вчені – майже на третину!), А обмін речовин – навпаки, підвищує, роблячи тіло більш рельєфним і підтягнутим. До речі, саме білок курячого яйця прийнятий як еталон біологічної цінності, з яким порівнюють будь-які інші види тваринних або рослинних білків.

2. У курячих яйцях міститься цілий асортимент вітамінів та інших корисних речовин

Яєчний жовток можна вважати природним полівітамінним комплексом: в його складі налічується 15 вітамінів і безліч цінних мінералів з мікроелементами. Особливо важливий вміст вітамінів А (5% добової норми в одному середньому яйці) і D (10% добової норми), яких завжди не вистачає в нашому традиційному харчуванні.

3. Вживання яєць допомагає зберегти міцними кістки

Саме наявність вітаміну D в жовтку яєць гарантує засвоєння кальцію і фосфору, а це важлива частина захисту від остеопорозу, який непомітно підкрадається до більшості з нас з віком. І регулярне включення в свій раціон курячих яєць забезпечить вам міцні кістки, а також міцні красиві зуби!

4. Яйця в меню зміцнюють і наш імунітет

Знову ж таки через багатий склад, що включає безліч вітамінів і інших біологічно активних речовин. Зокрема, в курячих яйцях міститься повний комплект всіх незамінних для нашого організму амінокислот, завдяки чому ті, хто вживає їх, забезпечені надійним захистом від інфекцій.

Крім того, з’їдаючи хоча б одне яйце в день, ви забезпечуєте себе достатньою кількістю лютеїну, який захищає очі від вікової дегенерації.

5. Поїдання курячих яєць зміцнює навіть мозок!

А відповідальні за це ті самі амінокислоти, що містяться в значних кількостях, вони забезпечують швидкість реакції, як наприклад, тирозин, який просто необхідний людям таких професій, як рятувальники, водії і самі лікарі. При цьому яєчня здатна навіть збільшити вашу здатність радіти життю: тому що в ній міститься і триптофан, що підвищує вироблення «гормону щастя» серотоніну.

6. І нарешті, яйця в вашому раціоні знижують ризик серцево-судинних захворювань

Той самий холестерин, який ми звикли вважати винуватцем атеросклерозу, після поїдання курячих яєць не підвищується. У кожному яйці міститься досить речовин, які допомагають нам не тільки переробляти жири, але і регулюють кров’яний тиск, і навіть відрізняються протизапальними властивостями. А фосфатиди, які можна знайти в складі яєць, якраз перешкоджають закупорці судин атеросклеротичними бляшками.

Так що можна вважати щоденне поїдання цього корисного продукту надійним – і що важливо, недорогим – способом підтримати власне здоров’я!

Єдиними доказами проти регулярного вживання страв з яєць може бути алергія на них або захворювання травної системи, при яких лікар прямо заборонить вам їх поїдання.

А щоб уникнути зараження сальмонельозом, досить мити руки після контакту із сирими курячими яйцями. У вареному або просмаженому вигляді вони вже не несуть небезпеки.

За матеріалами

Що буде з тими, хто щодня з’їдає одне куряче яйце