У США стався витік про секретну зброю Кремля

1

30-річному працівникові РУМО з Олександрії (Вірджинія) 9 жовтня повідомили про підозру, він заарештований, передають Патріоти України з посиланням на The Washington Post.

За даними ЗМІ, американець “був спійманий на місці злочину, розкриваючи секретну інформацію про національну безпеку”.

Згідно з даними Федерального бюро розслідувань, діяльність Фрезе, яка “може завдати виключно серйозної шкоди нацбезпеці”, обумовлена його бажанням допомогти кар’єрному зростанню жінки-репортера із CNBC, з якою обвинувачений перебував у тривалих любовних стосунках.

Також у справі фігурує ще одна жінка-кореспондент, знайома з дівчиною аналітика РУМО.

У матеріалах ФБР вказується, що в період із травня до липня 2018 року “Журналіст 1” (ймовірно, дівчина інформатора) опублікувала вісім статей, п’ять із яких містили інформацію із секретних звітів РУМО, що стосуються розробок і випробувань Китаєм і Росією перспективних зразків озброєнь.

Також зазначається, що на початку липня 2019 року репортери стали співавторами статті на теми, аналогічні опублікованими в 2018 році.

Відзначається, що:

  • У серпні 2019 року CNBC пов’язав вибух на військовому полігоні під Северодвінськом (Архангельська область) зі спробою підняти з дна Баренцевого моря крилату ракету глобальної дальності “Буревісник”, оснащену малогабаритною надпотужною ядерною енергоустановкою.
  • У лютому 2019 року телеканал писав про тринадцяте випробування “Буревісника”.
  • У грудні 2018 року CNBC повідомив про п’ять успішних льотних випробуваннях перспективної російської гіперзвукової протикорабельної крилатої ракети “Циркон”.
  • У серпні 2018 року CNBC заявив про підготовку Росією місії із вилучення з дна Баренцевого моря “Буревісника”, який нібито потонув у листопаді 2017 року під час невдалих випробувань.

Судячи з розслідування стосовно Фрезе, частина цих даних і могла бути “зливом” секретної інформації.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!