Українцям збільшать мінімалку – текст закону вже з’явився!

У Верховній Раді з’явився текст законопроекту про підвищення мінімальної зарплати в Україні, автором якого виступив президент Володимир Зеленський. Проект закону пропонує збільшити мінімальну зарплату на 5,86% до 5000 гривень з 1 вересня.

У той же час з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною зарплатою збільшуються витрати на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС .

Його розмір складе 2225 гривень (підвищення складе 5,86%).

Додаткові витрати на оплату праці в зв’язку з підвищенням розмірів мінімальної зарплати та посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС хочуть забезпечити завдяки економії витрат за бюджетною програмою “Обслуговування державного боргу”.

Також пропонується збільшити планові податкові надходження на 541,3 млн гривень, у тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб – на 461,3 млн гривень і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 80 млн гривень.

Джерело

Українцям збільшать мінімалку – текст закону вже з’явився!