Увага! Це може врятувати життя! Зберігайте в стрічку! ЯК ПРАВИЛЬНО ВИДАЛИТИ КЛІЩА?

7

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИДАЛИТИ КЛІЩА?

Ну який же відпочинок на природі без кліщів? Хоча зараз серпень та «не сезон» для кліщів, такі «сюрпризи» іноді трапляються, що ду

. А там не факт, що грамотно видалять кліща. Найчастіше лікарі грішать тим, що витягують кліщів пінцетом чи тонким затискачем або «москітом». Цього КАТЕГОРИЧНО робити НЕ МОЖНА, атже при стисненні затискачем черевця кліща він перетворюється на «шприц-тюбик» і його вміст спорожнюється нам прямо в шкіру (разом з різними бореліями та іншими не дуже приємними штучками). Також можна залишити голову кліща в шкірі а потім її «виковирювати» голкою, що не дуже приємно. Отже як правильно його виймати?

Спершу основні правила, чого робити НЕ МОЖНА:
Мазати кліща йодом, олією, маслом, засобом для відлякування комарів. В кращому випадку при цьому кліщ залишиться живим, в гіршому – отрується і виблює в рану свій вміст. В будь-якому разі в 99% випадків сам не відпаде.
Витягувати за допомогою затискача чи пінцета або будь якого «гатжета», який стискує черевце. Про наслідки я писав вище.
Виковирювати голкою, — можна так відрізати йому голову.
ЯК ВИЙМАТИ ПРАВИЛЬНО?

А. За допомогою спеціальної лопатки для видалення кліщів. Вона продається у ветеринарних магазинах і відома більшості «собачників». Принцип дії нагадує інструмент для висмикування цвяхів. Суттєвий недолік –лопатка підходить для великих кліщів, які вже насмоклались.
Б. Малих кліщів (фото-1) та кліщів будь – яких розмірів при відсутності лопатки краще виймати за допомогою тонкої нитки а ще краще – волосини. Процес видалення за допомогою волосини я сфотографував за допомогою макрооб’єктиву.

1) Робимо петлю з волосини (фото -2) та затягуємо її на шиї кліща (нижче черевця), фото 3. Це важко, з першого разу може не вийти, але не впадайте у відчай. Якщо петля не надягається, посадіть її голкою або іншим тонким предметом.
2) Зав’язуємо вузол (щоб петля не розв’язалась.

3) Прокручуємо (напрямок значеня немає, хоча деякі гуру пишуть, що проти годинникової стрілки) одночасно тягнучи (Фото 4).
4) Вуаля! Кліщ у нас! (Фото 5,6).
5) Знищуємо кліща будь-яким способом, головне – красиво. Я наприклад його спалив, перетворивши на СО2, Н2О та N2. Для особливо правильних можна здати кліща в санстанцію, яка зробить ПЛР на бореліоз та вірус кліщового енцефаліту. Де така в Києві, нажаль не знаю. Пишіть в коментарях.
ЯК ВБЕРЕГТИСЬ.
1) не забувайте про штани та закритий одяг, косинка чи шапка на голову.
2) Репеленти !!! Наприклад OFF Extreem
3) Для тих, хто боїться «хімії» обкурюйте одяг димом від багаття (кліщі понад усе бояться лісової пожежі!)
4) Оглядайте своє тіло, особливо складки шкіри!
Удачі!

Джерело:bbcccnn.co

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!