Вчені з’ясували, що рис небезпечний для здоров’я

Нове дослідження вчених з Великобританії, говорить про те, що споживання рису викликає тисячі передчасних смертей. Річ у тому, що рис накопичує невеликі концентрації миш’яку.

У порівнянні з іншими основними видами їжі, рис добре засвоює неорганічний миш’як. На думку дослідників, через цю отруту, яка знаходиться в рисі, у світі налічується близько 50000 передчасних смертей на рік, інформує Ukr.Media.

У своєму досліджені, вчені з Манчестерського університету вивчили взаємозв’язок між споживанням рису і виникненням серцево-судинних захворювань в Англії та Уельсі, викликаних впливом миш’яку. В результаті, навіть роблячи поправки на основні фактори, які, як відомо, сприяють серцево-судинним захворюванням (ожиріння, куріння, вік, відсутність доходу, відсутність освіти), існує значний, на думку вчених, зв’язок між підвищеною серцево-судинною смертністю, зареєстрованою на рівні місцевих органів влади, і споживанням неорганічного миш’яку, що міститься в рисі.

Зокрема, було виявлено, що 25% споживачів рису в Англії та Уельсі з найбільшим ризиком серцево-судинної смертності можуть мати більш високий ризик серцево-судинної смертності через вплив неорганічного миш’яку в порівнянні з 25% споживачів рису з найнижчим рівнем ризику.

Коментуючи дослідження, вчені кажуть, що рис має багато корисних властивостей, але можливо краще споживати такі сорти рису, як басматі і шліфований рис, які мають більш низький вміст неорганічного миш’яку. Вважається, що у світі близько 3 мільярдів людей, для яких рис є основним харчовим продуктом.

Вчені з’ясували, що рис небезпечний для здоров’я