– Я – Катя, дружина Петра. Тут я остаточно прокинулася. Петро – мій коханий. І хоча я знаю, що він одружений, і навіть двічі батько, не думала, що доведеться спілкуватися з його другою половиною, або правильніше сказати – його законною дружиною

Вранці у мене задзвонив телефон. Я ще в напівсонному стані піднесла слухавку до вуха і сказала: – Алло! Хто там? У трубці запитали жіночим голосом: – Ви – Марина? – А я Катя.

– Ну і що? Це не дає вам право мене будити. У трубці запанувала мовчанка, а я, подумки вилаяла себе за грубість запитала: – Хто ви Катя?

– Я – Катя, дружина Петі. Тут я остаточно прокинулася. Петя – мій коханий. І хоча я знаю, що він одружений, і навіть двічі батько, не думала, що доведеться спілкуватися з його другою половиною, або правильніше сказати – його законною дружиною. Стало страшно: зараз буде кричати! Я втиснулася в подушку і приготувалася!

Але на іншому кінці дроту несподівано спокійно заговорили: – Я знаю про ваші стосунки з моїм чоловіком. І знову мовчання. Я боязко поцікавилася: -І що ви збираєтеся зі мною робити?

– Побажати вам щастя з моїм Петром. Я навіть підвелася з ліжка і, не вірячи своїм вухам запитала: – А як же ви?

– Ну, я думаю, що мені і без нього непогано буде. Я здивовано слухала, а Катя продовжувала: – Віддам його у ваші дбайливі руки, а сама займуся собою. А то, що не день – готування, прання. Петя у мене, тобто тепер уже у нас, примхливий. Вечерю з трьох страв просить, сорочки щодня міняє і вимагає, щоб я їх крохмалем і ретельно прасувала, та що й казати! Ви і самі знаєте, який він примхливий.

Я мовчала і намагалася пригадати, коли мій коханий дозволяв собі капризувати зі мною. Ми вже два місяці разом, і він поки поводиться бездоганно і виглядає, до речі, так само. Хоча, що це я! Звичайно, дружина його обпирає, і мені він дістається в парадному варіанті, я задумалася. Катя трохи помовчала, делікатно кашлянула і знову завела: – Так, ви його собі забирайте. А у мене хоч з’явиться можливість собі, коханій, вечори  присвячувати. Ось на завтра я вже на масаж записалася.

Я так і підскочила на ліжку: – Як це – забирайте? Він же не стілець і навіть не кіт, що б мені його віддавати! Катя простягнула: – Від кота, напевно, толку більше. Кіт їсть менше, прати і прасувати за ним не потрібно. А якщо гуляти надумає – вихід теж є! І спите спокійно!

Я здригнулася і мовила: – Як же це ви так – рідного чоловіка чужій жінці віддати готові? І потім – діти! У вас же двоє дітей, вони повинні правильно рости і бачити перед собою главу сім’ї.

– Ех, Марино, для них глава сім’ї – це я! Я і заробляю більше чоловіка.

– І де ж ви живете?

– Та тут поруч, теж по Соборній. У мене з’явилися радісні сумніви: – Я взагалі-то в Малинівці. Це інший кінець міста. Катя тихо протягнула: – Не може бути! У мене зовсім інші відомості. Марина Соколова, Соборна, 8.

Тут я підстрибнула на місці, поцілувала свій телефон і заявила: – Взагалі-то я Іванова. І ніколи не жила за цією адресою. Яке, до речі, прізвище у вашого Петі?

– Воронов.

– Ось! А мій – Федоров! Петро Федоров.

Катя сумно вибачилася і поклала трубку. А я радісно носилася по квартирі і думала: – Боже, яке щастя, що я Іванова, а мій Петро – Федоров! Удачі тобі, Марино Соколова з Соборної, 8!

– Я – Катя, дружина Петра. Тут я остаточно прокинулася. Петро – мій коханий. І хоча я знаю, що він одружений, і навіть двічі батько, не думала, що доведеться спілкуватися з його другою половиною, або правильніше сказати – його законною дружиною