Які сни людини віщують її смерть

13

Протягом тисячоліть люди вірили, що смерть – це не загибель особистості, а перехід до нового існування, початок таємничого потойбічного буття. Панувало переконання, що існують прикмети і знаки, які сповіщають людини про те, що його земне життя близька до свого завершення. Дуже часто про близькість смерті попереджають сновидіння. Які ж сни є вісниками смерті?

Близьку смерть віщують сновидіння, в яких сплячий бачить:

новий будинок, будівництво будинку; поглиблення в землі, ями, глибокі колодязі, риття колодязя; зірку, що падає з небосхилу; річку або переправу через річку; темну, брудну воду; ворону, що каркає; копання або розгрібання землі, копання грядок, свіжу оранку; привид; кладовище, похорон, труну, переміщення вниз (наприклад, людині сниться, що вона падає в яму, спускається кудись або тоне).

Важливими передвістя власної смерті служать також:

• побачені уві сні випадання волосся, бороди, зубів. При цьому вважається, що смерть близького родича або глави сім’ї віщують сни, в яких зуби випадають з кров’ю або з болем, а також сни про випадання або видалення одного з передніх зубів. Сон же про втрату зуба без крові, без болю або про випадання одного з задніх зубів – до смерті далекого родича;

• приснилися білі або чорні предмети і тварини. Наприклад, смерть віщують побачені уві сні білі квіти; ліжко, простирадло, плаття білого кольору, білий кінь, а також чорна хустка, чорна собака. Бачити уві сні чорний поїзд або збирати чорні ягоди – до смерті;

• приходять у снах померлі родичі, особливо в тих випадках, коли вони просять щось передати їм, кличуть до себе, або якщо людині сниться, що вона цілується зі своїми покійними рідними, їсть і п’є разом із ними.