Занадто ослабли: вівці з фури продовжують гинути в Тульчині

14

У Тульчині Вінницької області, куди привезли овець із заблокованої фури, загинули ще троє овець. Про це повідомила волонтер Дарія Подолян, передає Укрінформ. Ще дев’ять пережили двотижневий голод тварин в критичному стані, навіть не дивлячись на те, що ветеринари ставлять їм крапельниці.

У нещасних овець сьогодні відберуть зразки крові і відвезуть на аналіз в незалежну лабораторію, за результатами вирішать їхню долю. Поки тварин помістили на 21-денний карантин.

Овець перевезли в Тульчин посеред ночі. Після вивантаження стало відомо, що з 300 тварин 54 померли від голоду. Нагадаємо, інцидент стався через те, що турецька сторона відмовилася прийняти куплених в української компанії овець і фуру з ними завернули на кордоні. Але коли машина повернулася в Україну, служба ветконтролю також відмовилася прийняти, посилаючись на те, що вівці побували в країні, де є ящур.

Поморивши голодом тварин два тижні, Держпродспоживслужба заявила, що “утилізує”, тобто знищить усіх тварин. При цьому до тварин не підпускали волонтерів, які намагалися допомогти тваринам. А хазяйка овець була байдужа до їхньої долі. Однак волонтери та громадськість з боєм прорвалися до фури і погодували овець, більшість з яких ще й вагітні.

Під тиском громадськості та ЗМІ Госпотребслужба дозволила вивезти фуру в Вінницьку область і утилізувати тільки хворих тварин. Для впевненості волонтери, поліція і Нацкорпус супроводжували фуру всю дорогу до Тульчина. Поліція почала розслідування за фактом жорстокого поводження з тваринами.

Раніше АСН розповідала, що волонтери готові викупити овець, що застрягли в торговому порту. Вони не збираються віддавати тварин на знищення, без попередніх аналізів і підтвердження, що вони дійсно небезпечні.