ЗНОВУ ЗРАДА? Чи експортує Україна зброю в РФ – лише ФАКТИ

11

Зараз у мережі почали поширювати інформацію-зраду про те, що Україна експортує зброю в РФ. Джерело – Стокгольмський інститут проблем миру (SIPRI) http://bit.ly/2W8qKzY

Йдеться про те, що найбільше Україна експортує в Китай (27%), Росію (23%) і Тайланд (14%).

Цифри без пояснень першоджерела – переважно маніпулятивні. Отож, йдемо за лінком, через комбінацію клавіш cntl+A шукаємо, що ще згадують про Україну (Ukraine) і РФ.

І ось один чіткий абзац: До 2014 року Росія імпортувала з України зброю і тоді ж почала імпортувати зброю з інших європейських країн. Російська анексія Криму в 2014 році завершила ці торговельні відносини зброєю.

Важливо пам’ятати, у 2014 році набуло чинності рішення РНБО “Про заходи щодо вдосконалення державної військово-технічної політики”, яке забороняє торгувати зброєю із Росією (більшість пунктів знаходиться під грифом “Секретно”).

Офіційно Україна не постачає зброю в Росію. Жодне українське підприємство не отримало дозвіл на експорт зброї російським користувачам.

Звідки ж така цифра експорту зброї у звіті SIPRI?

DW Deutsche Welle провели фактчекінг і звернулися за коментарем до SIPRI. Там пояснили, що йдеться про постачання двигунів для російських навчально-бойових літаків Як-130 і фрегатів, а також для літаків Ан-140 і Ан-178.

“Літаки Антонов виробляють в Росії за ліцензією. Російський виробник досі оплачує ліцензійний збір, що означає наявність договору торгівлі. Що стосується деталей для Як-130 і фрегатів, то замовлення на них датується 2014 роком або початком 2015. За методологією SIPRI роком поставки вважається той рік, в який Збройні сили Росії отримали готову продукцію” – пояснюють в організації.

Так, один фрегат спустили на воду в 2016 році, ще два – в 2017. При цьому інші три проекти фрегатів заморозили через відсутність українських двигунів. Два інші недобудовані кораблі купила Індія, яка придбала в України двигуни, щоб завершити проект.

Тобто, міжнародні експерти ширше тлумачать поняття експорту. Наприклад, будівництво АНів на Воронезькому заводі за ліцензією тлумачать як експорт. Так само як і двигуни, що були закуплені у 2013-2014 рр., а техніка із використанням цих двигунів здана в експлуатацію, наприклад, у 2017 році. Детально – тут http://bit.ly/2F8xBT0

Чи потрапляє українська зброя до Росії?

Ймовірніше за все, так. Це контрабанда або офшори.

Замість післямови:

коли є лише цифри без пояснення або їх тлумачення у стилі зрада – потрібно шукати першоджерело і підхід до обрахунку, бо інакше виникають ось такі маніпуляції із зброєю.

Джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Actionteaser.ru – тизерная реклама

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!