5 шкідливих продуктів, від вживання яких не варто відмовлятися

Дієтологи обнадіюють: багато продуктів, які ми вважали шкідливими і у будь-який спосіб собі забороняли, насправді не настільки вже й шкідливі. А, можливо, навіть навпаки — дуже корисні, інформує Ukr.Media.

Картопля

Картопля — продукт, необхідний для здоров’я нашого серця. У ній міститься дуже багато калію — мікроелемента, який підтримує нормальну роботу цього важливого органу. Крім того, у картоплі багато клітковини і вітамінів С та В6, які допомагають нормалізувати баланс шкідливого й корисного холестерину. Головне — намагайтеся їсти картоплю у відвареному або запеченому вигляді!

Кава

Вам варто з обережністю ставитися до цього напою, якщо ви вагітні або у вас діагностований діабет другого типу, але у всіх інших випадках — дві чашки кави на день підуть тільки на користь. Цей напій допомагає захистити печінку від цирозу і навіть знизити ризик розвитку деяких різновидів раку. Крім того, кава полегшує симптоми депресії і знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Вершкове масло

Вітамін А, який необхідний для нормального зору і синтезу статевих гормонів, вітамін Е, що зміцнює імунітет, вітамін К, який необхідний для нормальної роботи нирок і засвоєння кальцію, та навіть вітамін D — усі вони містяться у вершковому маслі. А ще усі ці вітаміни засвоюються лише у поєднанні з жиром, тому легше й ефективніше за усе отримувати їх з вершкового масла.

Паста

Відмовляєтеся від зайвої порції пасти, тому що турбуєтеся про фігуру і вважаєте цю вуглеводну страву шкідливою для здоров’я? Зовсім даремно! Крім того, що паста з твердих сортів пшениці безпечна для фігури (і навіть сприяє схудненню, якщо правильно підбирати соус), у ній багато селену і фолієвої кислоти. Цільнозернова паста — відмінне джерело корисної клітковини і цінних вітамінів, тому не варто від неї відмовлятися.

Горіхи

Так-так, горіхи — це справжня калорійна бомба, та до того ж ще й джерело жирів. Але, крім цього, у горіхах багато білка і клітковини, а також вітамінів, які корисні для серцево-судинної системи і роботи мозку. Так і жири, що містяться у горіхах, не настільки вже й погані: мононенасичені рослинні жири необхідні для засвоєння вітамінів і корисних речовин, а також для підтримання здоров’я судин.

5 шкідливих продуктів, від вживання яких не варто відмовлятися