Дівчата, я тут за роки роботи кондитером напрацювала собі улюблених рецептів шоколадних бісквітів. Дуже вже люблю різноманітні торти саме з них! Тож поділюся цими рецептами і з вами

Дівчата, я тут за роки роботи кондитером напрацювала собі улюблених рецептів шоколадних бісквітів. Дуже вже люблю різноманітні торти саме з них! Тож поділюся цими рецептами і з вами, а також тонкощами і секретиками, щоб ваші бісквіти виходили ідеальними!

1. Усі інгредієнти мають бути однакової температури (окрім білків, читайте далі)

2. Щоб максимально розпушити бісквіт, насправді, розпушувач не потрібен. Все залежить від того, як ви збили яйця. Білки потрібно окремо, жовтки – окремо. Посуда і вінчик мають бути ідеально чистими, а білки краще збивати охолодженими.

3. В усьому головне – порядок! В бісквіті теж. Послідовність інгредієнтів має бути точна: збиваємо жовтки з цукром – збиваємо білки – додаємо сухі інгредієнти до жовтків – акуратно вводимо білки в жовткову масу.

4. Правильне перемішування! Не просто ложкою туди-сюди. Використовуємо силіконові лопатки або дерев’яні ложки. Ні металу! Я лопаткою все роблю.

5. З тістом краще довго не возитися. Усі бульбашки полопаються і бісквіт не буде пишний та пухкий. Тут треба бути максимально швидким.

6. Ніколи не змазуйте бортики форми! Це не дасть бісквіту піднятися.

7. Щоб бісквіт вийшов без “горбика”, акуратно зробіть заглиблення по центрі та трішки покрутіть форму.

8. Духовка повинна бути попередньо розігріта. Оптимальна температура випікання 180°. Час випікання залежить від величини бісквіту і його складників. Здебільшого 25-30 хвилин.

9. Перевірити його на готовність можна дерев’яною спажкою. Якщо залишається тісто – його час ще не настав.

10. Ніколи не відкривайте духовку раніше. Лише після 20 хвилин. Бо впаде і не встане.

11. Щоб бісквіт не провалився сам в себе, не виймайте його відразу, відкрийте духовку, нехай холоне хвилин 15. Він не любить перепаду температур.

12. Перед тим, як різати бісквіт на коржики та просочувати його, він повинен повністю охолонути. В ідеалі, це 3-5 годин.

13. Не просочуйте його гарячим! Жижа буде( Коли бісквіт охолоне, просочувати потрібно тепленькою пропиткою)

А тепер – рецепт мого улюбленого Шоколадного бісквіту

Для шоколадного бісквіту на форму діаметром 24 см нам потрібно:

Яйця – 6 шт.

Розпушувач – 1.5 ч. л.

Ванілін – на кінчику ножа

А далі все міряємо повними ложками з гіркою:

Цукор – 6 шт.

Мука – 6 шт.

Какао – 2-3 шт.
За бажанням, якщо любите масляні бісквіти, додаємо масло – 40 г. Але я поціновувач класики.

Має вийти два коржі при розрізі. Якщо потрібно більше, збільшість кількість яєць до 8-9, і пам’ятайте, що на кожне яйце + одна ложка цукру і одна ложка муки.

Отже, починаємо!

Окремо збиваємо жовтки та цукор до світлої пишної маси.

Беремося за білки.

Б’ємо їх до стійких піків. До жовтків додаємо сухі та добряче просіяні інгредієнти.

Якщо маса дуже густа – додайте трішки білків. Буквально 1-2 ст. л. Все це перемішуємо і акуратно, лопаткою вводимо білки, перемішуючи знизу і доверху.

Маса стає, немов хмаринка, і пробуде вона в такому стані не так і довго. Тому швидко виливаємо її у форму, застелену пергаментом, і відправляємо у попередньо розігріту духовку на 25-27-28 хвилин. Нагадую, не виймайте його відразу з духовки, а відкрийте дверцята, нехай він охолоне разом з нею.

Сподіваюся, у Вас все вийде!

Смачного!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

Дівчата, я тут за роки роботи кондитером напрацювала собі улюблених рецептів шоколадних бісквітів. Дуже вже люблю різноманітні торти саме з них! Тож поділюся цими рецептами і з вами